MASAŻ KLASYCZNY MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY MASAŻ LIMFATYCZNY
MASAŻ GŁOWY MASAŻ STÓP MASAŻ RELAKSACYJNY
MASAŻ SPORTOWY MASAŻ TYBETAŃSKI

       Jedną z najstarszych metod leczenia jest masaż. Poprawia on samopoczucie fizyczne i psychiczne. W masażu wykorzystuje się wiele ruchów, które pobudzają lub rozluźniają mięśnie, poprawiają krążenie i sprzyjają leczeniu rozmaitych dolegliwości.


MASAŻ KLASYCZNY

       Masaż klasyczny jest wykonywany przez masażystę bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Powrót


MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY

       Masaż aromaterapeutyczny przywraca równowagę, usuwa toksyny oraz pobudza całe ciało. W masażu są wykorzystywane stężone olejki dobrane do indywidualnych potrzeb klienta. Olejki delikatnie rozprowadza się po ciele pacjenta i wykonuje lekki masaż całego ciała delikatnie głaszcząc i muskając ciało.

Powrót


MASAŻ LIMFATYCZNY

       Należy do masaży leczniczych, które silnie pobudzają układ limfatyczny. Przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, co może mieć działanie profilaktyczne. Masaż ten poprawa kondycję poprzez wzmocnienie układu krążenia i układu mięśniowego. Ten typ masażu przynosi ulgę i poprawę samopoczucia, gdy prowadzimy nerwowy tryb życia, jesteśmy zestresowani oraz w stanach lękowych. Masaż ciała wykonuje się zgodnie z układem limfatycznym człowieka.

Powrót


MASAŻ RELAKSACYJNY

       Podczas masażu relaksacyjnego ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, łagodne i rytmiczne. Ich zadaniem jest uspokojenie duszy i ciała. Sprawia, że po zakończeniu masażu czujemy się dobrze fizycznie i psychicznie.

Powrót


MASAŻ SPORTOWY

       Jest to energiczny masaż, który pomaga zmniejszyć przewlekłe napięcie mięśni oraz eliminuje zakwasy. Masażysta skupia się na mięśniach najmocniej wykorzystywanych podczas uprawiania sportu. Zalecany jest także jako terapia wspomagająca powrót do formy po kontuzjach.

Powrót


MASAŻ TYBETAŃSKI

       Jest to silny masaż energetyzujący choć wykonywany jest niezwykle delikatnie, tylko za pomocą opuszków palców. Polega na regulacji przepływu energii, która krąży w organizmie każdego człowieka. Działa oczyszczająco i wzmacniająco na cały organizm, dlatego zalecany jest w przypadku poważnych dolegliwości. Przy masażu tybetańskim zalecane jest wykonanie serii masaży (14), aby odniosły one oczekiwany skutek.

Powrót


MASAŻ GŁOWY

       Jest to delikatny masaż głowy, który koi nerwy, poprawia naszą psychikę, pozwala na uregulowanie problemów ze snem. Podczas masażu głowy masuje się specjalne punkty akupresury na głowie, aby rozgrzać wszystkie strefy na czaszce. Masaż ten jest zalecany także, gdy mamy problemy ze wzrokiem.

Powrót


MASAŻ STÓP (Refleksoterapia stóp)

       Jest to diagnostyczno - leczniczy masaż stóp przywracający równowagę całego organizmu. Opiera się na przekonaniu, że stopa jest mikrosystemem, czyli że w stopie odzwierciedla się cały człowiek na zasadzie podobieństwa. Na stopach istnieją punkty (refleksy), odpowiadające poszczególnym narządom, funkcjom i częściom ciała. Terapeuci uważają, że wywieranie nacisku na te miejsca pobudza przepływ energii w organizmie, poprawia krążenie krwi, zmniejsza napięcie i sprzyja prawidłowemu działaniu poszczególnych narządów

Powrót