Akupunktura Akupresura Osteopatia Refleksoterapia Homeopatia Magnetoterapia
0

OSTEOPATIA


       Osteopatia zajmuje się kośćmi, stawami, mięśniami, więzadłami oraz innymi rodzajami tkanki łącznej. Osteopaci uważają, że przyczyną wielu chorób są kłopoty wynikające z wadliwej budowy organizmu. W celu zlikwidowania tych dolegliwości i zmniejszeniu napięcia mięśni terapeuci stosują łagodne manipulacje kości. Osteopatia opiera się na tym, że kości człowieka są ruchome, a ich ruch opiera się na rytmie oddychania życiowego (rytm: wdech - wydech). Osteopaci czują te ruchy kości (których normalni ludzie nie zauważają) i dlatego manipulacja kośćmi jest bardzo delikatna, wręcz niezauważalna.

       Na szczególną uwagę zasługuje osteopatia czaszki, która polega na manipulowaniu kośćmi czaszki. Osteopata zajmuje się także stawami barkowymi i kręgosłupem pacjenta. Osteopaci twierdzą, że nawet nieznaczne przesunięcie kości i leżących w pobliżu tkanek, np. wskutek urazu może mieć konsekwencje dla zdrowia całego organizmu. Twierdzą więc, że potrafią pomóc nie tylko w przypadku urazów głowy i kręgosłupa, bólu w obrębie szczęki czy migreny, ale mogą również leczyć dolegliwości obejmujące inne części ciała takie jak zapalenie stawów, zaparcia czy zaburzenia miesiączkowania.

       Osteopatię można stosować w każdym wieku. Dysponując odpowiednim zasobem technik leczenia osteopata dostosowuje je do wieku i stanu pacjentów. U najmłodszych osteopata skutecznie likwiduje drobne zaburzenia funkcjonalne, czuwa nad prawidłowym i harmonijnym rozwojem. U starszych dzieci głównie koryguje się wady postawy oraz stymuluje układu odpornościowego. Młodzież i osoby dorosłe najczęściej jako powód wizyty zgłaszają wszelkie bóle. Kobiety mogą liczyć na pomoc w zaburzeniach menstruacyjnych. Dla osób starszych osteopatia przynosi ulgę w cierpieniu, pomaga zachować sprawności fizyczną jak najdłużej.

Czytaj więcej...