Niepłodność na ludowo


Nie martwcie się, jeśli nie możecie zajść w ciążę. Oboje zróbcie potrzebne badania, to podstawa. Ale może wystarczy wspomóc się lekarstwem naszych przodków: pokrzywą i zieloną pszenicą, by przywabić bociana.

Nowoczesna medycyna wyróżnia wiele przyczyn niepłodności. Jest 16 powodów męskiej bezpłodności i 22 przyczyny kobiecych problemów z zajściem w ciążę. Najważniejsze to: zaburzenia anatomiczne i funkcjonalne macicy oraz nieprawidłowa praca i choroby jajników, infekcje dróg moczowych, zmiany w macicy i jajowodach (np. nadżerki, mięśniaki, zrosty) oraz konflikt immunologiczny między parą, a także słaba jakość nasienia mężczyzny. Żeby się przekonać, co utrudnia zajście w ciążę trzeba po prostu się przebadać. Badanie należy zrobić od razu u obojga partnerów i to tego samego dnia, by informacja była wiarygodna.

Po pierwsze trzeba wykonać badania hormonalne: sprawdza się poziomy hormonów płciowych, tarczycy, nadnerczy oraz hormonów przysadki – każdy z nich może wpłynąć na zdolności reprodukcyjne człowieka. Mężczyzna powinien także oddać do badania nasienie, żeby przekonać się czy ma wystarczającą ilość plemników i czy są one dostatecznie witalne.

Należy też zrobić szczegółowy wywiad medyczny na temat przebytych chorób zakaźnych oraz chorób przewlekłych, które mogą wpłynąć na możliwość zapłodnienia, a potem na przebieg ciąży. Ważne jest bowiem, by nie tylko zajść w ciążę, ale też donosić dziecko. Nie zawsze przyczyny trudności zajścia w ciążę są na tyle poważne, że trzeba uciekać się do technik wspomagania zapłodnienia czy zapłodnienia in vitro. Czasem wystarczy zmiana trybu życia oraz mądra kuracja wzmacniająca i uzupełniająca niedobór pierwiastków potrzebnych, by wszystko przebiegało prawidłowo. Polecam dwa stare sposoby medycyny naturalnej, które nasi przodkowie stosowali z powodzeniem, by dochować się potomstwa.

Grzaniec z nasionami pokrzywy
Semen Urticae dioicae, czyli nasiona pokrzywy, ucierane z pieprzem, Owidiusz zalecał mężczyznom na pobudzenie witalności. Arabowie natomiast zjadali je w miodzie jako lekarstwo na impotencję. Nasiona pokrzywy są rzeczywiście wzmacniające i pobudzające. Zawierają witaminy C, K, B oraz kwas pantotenowy, krzemowy, flawonoidy, fitoncydy, a także żelazo, magnez i wapń.
5 łyżek nasion pokrzywy gotuj przez 6-7 minut w ? litra czerwonego wina. Pijcie napój oboje przez 2-3 tygodnie po 50 ml. przed snem.

Napar z zielonej pszenicy
To stary słowiański przepis, z czasów, kiedy zieloną pszenicę nazywano majskim żytem. Trzeba zebrać zielone kłosy pszenicy. Odłożyć na 24 godziny, żeby stało się miękkie zalać wodą i zagotować. Ale jak tylko zakipi, pierwszą wodę odlać. Znów zalać wodą i jeszcze raz gotować przez 20 min na małym ogniu. Odstawić na pół godziny, następnie przecedzić i pić (oboje kobieta i mężczyzna). Napar z zielonej pszenicy podnosi witalność.

Pierwiastki płodności
Selen i jod bardzo wspomagają nasze zdolności reprodukcyjne. Obydwa pierwiastki regulują pracę tarczycy, zapobiegają poronieniom i poprawiają jakość nasienia. Znajdziecie je w: imbirze, pieprzu, kolendrze, mięsie, owocach morza, zielonym groszku, pomidorach i bobie.

Kuracja homeopatyczna
Można także wspomagać się preparatami homeopatycznymi. Proponuję wypróbowany zestaw:
ARNIKA9
SEPIA15
PULSATILLA 9
SILICEA15
zażywamy 3 razy dziennie po pięć granulek każdego preparatu.

dr Igor Błagoobrazow

Jeśli macie jakieś pytania, proszę o telefon: 604 403 780.

Powrót