Wiosna bez papierosów

Autorska metoda dr Igora Błagoobrazowa

Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponuję wypróbować unikatową metodę, stworzoną przeze mnie. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) i nowej (biorezonans) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc. Działają one też na określone strefy mózgu, co pozwala wzmocnić wolę człowieka!

Metoda leczenia z uzależnienia od nikotyny, stosowana w Akademii Medycyny Alternatywnej, polega na akupunkturze ucha i specjalnym masażu głowy. Kuracja składa się z 5-10 spotkań, trwających około godziny. Liczba tych spotkań zależy od wieku pacjenta, liczby wypalanych codziennie papierosów oraz od tego jak długo palił. Zanim skontaktujecie się Państwo z lekarzem zacznijcie wykonywać zestaw ćwiczeń, które polecam moim pacjentom. Najpierw poczujcie ich moc, potem włączymy akupunkturę i masaż.

Sekwencja ćwiczeń dla osób palących, polecana przed rozpoczęciem leczenia:

  1. Mocno pocieramy dłonie uniesione przed sobą na wysokości brwi przez ok. 1 min.

  2. Składamy dłonie na wysokości klatki piersiowej, złączone ze sobą czubkami palców. Łokcie i przedramiona odwiedzione w bok równolegle do podłogi. Z całej siły dociskamy czubki palców do siebie przez ok. 30 sek.

  3. Wyciągamy ramiona do przodu tak, by dłonie, nadgarstki i ramiona tworzyły dwie proste, równoległe do siebie linie. Palce obu dłoni odchylamy na zewnątrz, na ok. 30 sek.

  4. Wyciągamy przed siebie ręce ugięte w łokciach pod kontem 90 stopni. Zaciskamy pięści - kciuki pozostają na zewnątrz.

  5. Wykonujemy masaż małżowin usznych. Zaczynając od dolnej nasady uszu uciskamy mocno małżowiny obu uszu jednocześnie, przesuwając palce w kierunku górnej nasady uszu. Ćwiczenie należy wykonać trzykrotnie.

  6. Prawą dłonią obejmujemy kciuk lewej dłoni, następnie pozostałe palce lewej dłoni składamy tak, żeby palec środkowy dotykał końca kciuka prawej dłoni. Zamykamy oczy i siedzimy tak przez ok. 30 sek.

  7. Składamy kciuk i palec wskazujący obu dłoni w formę kółeczka. Dłonie spoczywają na kolanach odwrócone wewnętrzną stroną do góry. Zamykamy oczy i pozostajemy w takiej pozycji wsłuchując się w swój oddech ok. 1-2 min.

Ćwiczenia te zaleca się osobom, które chcą rzucić palenie. Są one pomocne przy terapii odzwyczajania się od nałogu, jako forma relaksu i jednocześnie ćwiczenie dotleniające. Powinny być wykonywane rano i przed snem oraz zawsze, kiedy pojawi się chęć zapalenia papierosa. Po skończonej terapii przez okres 12 tygodni stosujemy ćwiczenia w celu zrelaksowania się.

dr Igor Błagoobrazow

Jeśli macie jakieś pytania, proszę o telefon: 604 403 780.

Powrót