JOGA Qi gong Tai chi Shapeing
Stop Sylwetka Vitalizacja

Program odchudzający "SYLWETKA"
Terapia odchudzająca i oczyszczająca - bez leków, bez głodówki, bez wysiłku       Program odchudzający SYLWETKA to sprawdzona bezstresowa metoda odchudzania, podczas której nie stosuje się żadnych leków i wysiłku fizycznego. Program, opracowany przez lekarza neurologa z Petersburga dr Igora Błagoobrazowa, oparty jest na starożytnych ćwiczeniach oddechowych, łączących szkołę tybetańską i chińską. Ćwiczenia te połączone są z akupunkturą ucha oraz relaksującą terapią wodną. Stosowana przez dr Igora metoda pozwala stracić apetyt i schudnąć 4-7 kg w ciągu 10-14 dni. W czasie trwania programu człowiek czuje się lekko, ma dużo energii i sił witalnych.

       Program SYLWETKA trwa 10-12 dni, podczas których codziennie przychodzi się na ćwiczenia do AMA. W tym czasie osoby biorące udział w terapii nie stosują żadnej diety, odżywiają się normalnie. Dopiero czwartego - piątego dnia indywidualnie w zależności od nadwagi zalecane jest jednodniowe oczyszczenie. Co jest ważne, odchudzając się poprzez program SYLWETKA nie musimy zmieniać trybu życia i naszych przyzwyczajeń. Program pozwala bowiem na odchudzanie w warunkach, w których codziennie funkcjonujemy. "Zaletą tej metody jest zmniejszenie apetytu w związku z czym mamy dobrą formę psychiczną podczas odchudzania, nie zmusza nas ona do zmiany trybu życia. Poza tym szybciej się najadamy i jesteśmy obojętni nawet wobec ulubionych potraw. Metoda nie jest uciążliwa, ani pracochłonna" - powiedziała jedna z uczestniczek terapii.

       Na czym polega metoda oddychania proponowana przez dr Igora? "Zmieniamy rytm naszego oddechu, przestawiamy się na głębokie oddychanie. W ten sposób dostarczamy organizmowi więcej tlenu, następuje głębokie dotlenienie organizmu. Zmiana rytmu oddychania zmniejsza łaknienie, organizm wykorzystuje więcej tlenu do spalania nagromadzonego tłuszczu" - tłumaczył dr Igor.

       Dla wzmocnienia efektów kuracji stosuje się akupunkturę ucha, która sprawia, że zmniejsza się apetyt i napięcie nerwowe. W uchu nakłuwa się trzy punkty - życiowy, witalności i młodości. Akupunktura zapewnia także, że unikniemy po zakończeniu programu SYLWETKA efektu jo-jo. Gdy przestanie się stosować ćwiczenia oddechowe i inne ćwiczenia relaksacyjne (głównie shapeing) to można przybrać na wadze 20-30% tego co straciliśmy, a nie 100% straconych kilogramów i jeszcze drugie tyle. "Akupunktura i ćwiczenia oddechowe sprawiają, że apetyt znacząco się zmniejsza, a jednocześnie jest się w bardzo dobrej formie - można normalnie pracować, normalnie funkcjonować" - zaznaczyła pani, która w ciągu 10 dni straciła ponad 4 kg.

       Według twórcy programu SYLWETKA najlepsze jest odchudzanie grupowe połączone z shapeingiem. "Uczestnicy wzajemnie się wspierają, lepiej czują się w grupie, gdzie jest więcej osób które powinny schudnąć, człowiek nie czuje się samotny" - powiedział dr Igor Błagoobrazow.

       Po skończeniu terapii zalecane jest stosowanie ćwiczeń oddechowych, co umożliwia stopniowe dalsze odchudzanie w ciągu 3-6 miesięcy i powrót wagi do normy wagowej. Wszyscy, którzy przez program przeszli podkreślają, że metoda ta powoduje wyraźny spadek wagi przy jednoczesnej poprawie samopoczucia, a ogólną kondycję podnoszą doskonałe masaże wykonywane przez doktora. "Proponowane przeze mnie ćwiczenia oddechowe mają korzystny wpływ na system nerwowy, sprzyjają odprężeniu, polepszają proces przemiany materii w organizmie, działają również leczniczo w chorobach przewlekłych. Można je wykorzystać dla wzmocnienia organizmu i zachowania dobrego zdrowia" - podkreślił dr Igor Błagoobrazow, szef medyczny AMA.