UZALEŻNIENIA OD NIKOTYNY LECZENIE OTYŁOŚCI
UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU TRENING ANTYDEPRESYJNY
UZALEŻNIENIA OD NARKOTYKÓW AROMATERAPIA

RZUCANIE PALENIA

       Metoda leczenia polgająca na akupresurze ucha i specjalnym masażu głowy.

Leczenie składa się z cyklu 10 kolejnych godzinnych spotkań.

Sekwencja ćwiczeń dla osób palących, polecana przed rozpoczęciem leczenia:

  1. Bardzo mocno i bardzo szybko pocieramy dłonie uniesione przed sobą na wysokości brwi ok. 1 min.
  2. Składamy dłonie na wysokości klatki piersiowej złączone ze sobą czubkami palców. Łokcie i przedramiona odwiedzione w bok równolegle do podłogi. Z całej siły dociskamy czubki palców do siebie ok. 30 sek.
  3. Unosimy dłonie zwrócone wewnętrzną stroną równolegle do siebie. Dłonie, nadgarstki i przedramiona tworzą linię prostą. Palce obu dłoni odchylamy na zewnątrz ok. 30 sek.
  4. Wyciągamy przed siebie ręce ugięte w łokciach pod kątem 90o. Zaciskamy pięści - kciuki pozostają na zewnątrz. Przez kilkadziesiąt sekund zaciskamy pięści tak, by ręce drżały z wysiłku.
  5. Masaż małżowin usznych. Poczynając od dolnej nasady uszu uciskamy mocno małżowiny obu uszu jednocześnie, przesuwając palce w kierunku górnej nasady uszu. Ćwiczenie wykonać trzykrotnie.
  6. Prawą dłonią obejmujemy kciuk lewej dłoni, następnie pozostałe palce lewej dłoni składamy tak, żeby palec środkowy dotykał końca kciuka prawej dłoni. Zamykamy oczy i siedzimy tak przez ok. 30 sek.
  7. Składamy swobodnie kciuk i palec wskazujący obu dłoni w formę kółeczka. Dłonie spoczywają na kolanach odwrócone wewnętrzną stroną do góry. Zamykamy oczy i pozostajemy w takiej pozycji wsłuchując się w swój oddech ok. 1-2 min.
  8. Ćwiczenia zaleca się kandydatom do leczenia przed seansem są pomocne w ograniczeniu palenia, jako forma relaksu i jednocześnie ćwiczenia dotleniające płuca. Powinny byc wykonywane rano i przed snem, także zawsze, kiedy pojawi się chęć zapalenia papierosa. Po seansie przez okres 12 tygodni stosujemy ćwiczenia w celu zrelaksowania się.

Czytaj więcej - program STOP... | Powrót


LECZENIE OTYŁOŚCI

       Jedyna w Polsce naturalna metoda leczenia otyłości, polegająca na akupresurze ucha i specjalnych ćwiczeniach oddechowych, bez leków, bez wysiłku.

       Doprowadza do normalizacji wagi i wyraźnego zmniejszenia apetytu, powodując zmniejszenie żołądka (bez operacji).

       Gimnastyka polega na specjalnych ćwiczeniach oddechowych, które pozwalają kontrolować apetyt pod kierunkiem lekarza, a następnie w sposób samodzielny. Zaletą tej gimnastyki jest to, że można ją stosować wszędzie (w domu, na działce, w pracy itp.) i nie potrzebne są żadne urządzenia. Korzystnie wpływa na stan nerwowy i emocjonalny człowieka, doskonale reguluje przemianę materii, pozwala na bardzo szubkie nasycenie głodu połową dotychczasowego dziennego zapotrzebowania. Dodatkową zaletą jest szybkie unormowanie poziomu cholesterolu w organizmie.

       Metoda ta gwarantuje spadek wagi do 5 kg w trakcie kuracji.

       Po kuracji możliwość leczenia utrwalającego osiągnięte wyniki przez okres 2 miesięcy.

       Leczenie składa się z cyklu 10 godzinnych spotkań i trwa ok. 17 dni.

       Pierwsze trzy wizyty odbywają się codziennie, następnie co drugi dzień.

Czytaj więcej - program Sylwetka... | Powrót


WALKA Z ALKOHOLIZMEM

       Metoda leczenia polegająca na zastosowaniu akupresury ucha, specjalnej gimnastyki, masażu głowy i psychoterapii.

       Leczenie składa się z cyklu 10 kolejnych godzinnych spotkań. Ilość wizyt uzależniona jest od stopnia zaawansowania nałogu.

Powrót


WALKA Z NARKOMANIĄ

       Metoda leczenia polegająca na indywidualnym, kompleksowym podejściu do pacjenta. Dla każdego uzależnionego zostaje opracowany indywidualny program, w skład którego będą wchodziły: psychoteriapia, homeopatia, ćwiczenia oddechowe, specjlane ćwiczenia fizyczne, akupresura ucha i masaż głowy.

       Niezbędna jest bardzo ścisła współpraca z opiekunem chorego!

       Leczenie składa się z cyklu 10 kolejnych godzinnych spotkań. Ilość wizyt uzależniona jest od stopnia zaawansowania nałogu.

Powrót


TRENING ANTYDEPRESYJNY

       Główną cechą depresji jest brak energii. Autorski program specjalistów z AMA opiera się na wykorzystaniu starożytnych tradycji, posiadających olbrzymią wiedzę dotyczącą sposobów równoważenia i uaktywniania energii. W programie wykorzystali wiedzę zdobytą w wieloletniej współpracy z lekarzami i specjalistami z Chin oraz mnichami z Tybetu i Chin. Opanowanie wybranych i przystosowanych do współczesnego człowieka technik pozwala na szybkie rozluźnienie, regenerację sił, natychmiastową mobilizację zasobów organizmu. Jest to bardzo skuteczny sposób w przezwyciężaniu depresji, który może wspierać tradycyjne metody walki z depresją.

Program obejmuje:

Czas szkolenia: 4 tygodnie (20 godzin). Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2.5 godziny.

Powrót


AROMATERAPIA       Każda roślina zawiera w korzeniach, łodygach, kwiatach, liściach i nasionach unikalny zespół olejków eterycznych, które stosowane są w aromaterapii. Pomagają one osiągnąć równowagę i harmonię ciała i umysłu, wpływają także na wydzielane przez człowieka hormony, czemu zawdzięczają lecznicze właściwości.

       Dla każdego pacjenta dobierany jest odpowiedni zestaw olejków i sposób w jaki powinny być stosowane. Istnieje wiele metod aromaterapii, najczęściej stosuje się rozluźniający masaż całego ciała z użyciem olejków. Po takim masażu należy spokojnie odpocząć i odczekać, aby olejek się dokładnie wchłonął. Poza masażem stosuje się inhalacje oraz kąpiele w olejkach.

W zależności od olejku pomagają one zwalczać wiele dolegliwości. I tak np.:       Zanim zacznie się stosować aromaterapię należy skonsultować się ze specjalistą, który doradzi jaki olejek powinniśmy stosować by nam pomógł, a nie zaszkodził.

Powrót